Zakład Pozaeuropejskich Studiów Politycznych

O Zakładzie

Głównym zadaniem naszego dynamicznego zespołu jest inicjowanie dyskusji, prowadzenie badań jak i przygotowywanie ekspertyz na temat obszaru pozaeuropejskiego. Ponadto edukujemy, wspieramy różne inicjatywy, organizujemy seminaria i konferencje oraz wyprawy do wybranych państw.

Jednym z sztandarowych działań jest Akademia Dyplomacji na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa. Stanowi ona forum współpracy pomiędzy zaproszonymi dyplomatami, wydziałem, również polskim biznesem, coraz aktywniej działającym poza Starym Kontynentem.

Obecnie współpracujemy z uczelniami w Stanach Zjednoczonych, Tajwanie, Chinach, Korei Południowej oraz Indonezji, chcemy rozwijać nowe kierunki współpracy.

Wizytówką zakładu jest międzynarodowa, a zarazem interdyscyplinarna konferencja naukowa zaplanowana na 24-25 października 2017 r.: Beyond Europe Politics and Change in Global and Regional Affairs. Konferencja ta będzie cyklicznie organizowana przez zakład. Jej efektem będzie umiędzynarodowienie badań prowadzonych w Polsce na temat zmian jak i innowacji zachodzących na obszarze pozaeuropejskim i budowanie sieci kontaktów.

Zapraszamy na stronę internetową Zakładu.

A B C D F G H J K L Ł M N O P R S T U V W Z
Photo of Prof. UAM dr hab. Radosław Fiedler
Prodziekan ds. współpracy międzynarodowej, profesor, kierownik Zakładu Pozaeuropejskich Studiów Politycznych 244
Telefon służbowy: 61 829 6593
Photo of dr Tomasz Brańka
starszy wykładowca 171
Telefon służbowy: 61 829 6557
Telefon służbowy: 61 829 6564 Strona www: przemyslawosiewicz.eu
Telefon służbowy: 61 829 6519