Spotkanie z Janiną Paradowską

Gościem Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa we wtorek, 21 stycznia, była Janina Paradowska – redaktorka i publicystka tygodnika „Polityka”, współpracowniczka radia TOK FM oraz Superstacji. Wizyta dziennikarki podzielona została na dwie części: otwarte spotkanie oraz warsztat dziennikarski ze studentami WNPiD.

Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego wykładu dziennikarki, który dotyczył stanu polskiego dziennikarstwa i istoty zawodu dziennikarza. Janina Paradowska podzieliła się również z publicznością swoimi obawami związanymi z jakością współczesnej publicystyki. Druga cześć spotkania poświęcona była na dyskusję. Z sali padały pytania dotyczące warsztatu dziennikarza, sposobu zdobywania informacji, sprawdzania ich wiarygodności. Janina Paradowska mówiła także o tym, jak na jakość dziennikarstwa w Polsce wpłynęło otwarcie telewizyjnych stacji informacyjnych.

Po spotkaniu w Auli Wydziału odbył się warsztat dziennikarski, który publicystka „Polityki” poprowadziła z grupą studentów związanych z wydziałowymi mediami.