Media studenckie

Na wydziale funkcjonuje sześć redakcji mediów studenckich: od drukowanych („Bardzo Uniwersyteckie Czasopismo”, „Fenestra”), przez wirtualne („Sic! e-gazeta studencka”) po radiowe („Radio Meteor”) i telewizyjne („Flesz”, „Kurier Akademicki”).

Kurier Akademicki

Program telewizyjny, który ukazuję się na antenie TVP 3 Poznań i na kanale w serwisie Youtube. Zajmujemy się tematyką dotyczącą poznańskiego środowiska akademickiego. Program emitowany jest co dwa tygodnie, w czwartki, ok. godziny 19.00. Tworzymy redakcję, w której studenci mogą rozwijać swoje pasje, rozwijać swój dziennikarski warsztat i dobrze się razem bawić.

Strona www:  www.kurier.amu.edu.pl.

Kontakt: kurier@amu.edu.pl.

Flesz

Co poniedziałkowy program telewizji studenckiej Flesz. Regularnie relacjonuje dla Was podsumowanie najważniejszych wydarzeń wydziałowych i akademickich.   Najnowsze odcinki i inne materiały znajdziecie na profilu facebookowym.

Kontakt: flesz.wnpid@gmail.com.

Radio Meteor

Studencka rozgłośnia Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, nadaje od 2012 r. Połączone siły studentów WNPiD i Wydziału Fizyki umilają niejeden wieczór studencki. Audycje poświęcone są najważniejszym nadchodzącym wydarzeniom akademickim i kulturalnym w naszym mieście.

Strona www: meteor.amu.edu.pl.

Kontakt: biuro@meteor.amu.edu.pl .

Bardzo Uniwersyteckie Czasopismo

Bardzo aktualne, bardzo ciekawe i bardzo studenckie. Po prostu najlepsze uniwersyteckie czasopismo. Jedno z najbardziej studenckich pism Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W każdym numerze, który ukazuje się co miesiąc czeka porcja informacji ze świata studenckiego, komentarzy wydarzeń politycznych oraz dużo publicystyki, recenzji i sportu.

Kontakt: teksty.buc@gmail.com.

„Fenestra. Gazeta Studencka”

Fenestra jest przestrzenią, w której studenci naszego Wydziału mogą wyrażać swoje opinie, niezależnie od orientacji politycznej i światopoglądowej. Podstawą funkcjonowania gazety jest rzetelność oraz wiara, że nieskrępowane wyrażanie opinii prowadzi do rozwoju społecznego i kulturalnego. Każdy znajdzie coś dla siebie. Papierowe wydanie ukazuje się pod koniec każdego miesiąca, natomiast najnowsze artykuły dostępne są na stronie internetowej redakcji. 

Strona www: gazetafenestra.pl.

Kontakt:  fenestra.uam@gmail.com .

Sic! e-gazeta studencka

Portal studencki dostępny w internecie od jesieni 2008 r. Nie ma dnia, w którym nie ukazywałyby się nowa informacja i zdjęcie lub infografika. Ich łączna liczba przekroczyła już 8500. Osiem zakładek (Wydział, Uniwersytet, Media, Poznań, Wydarzenia, Rozrywka, Sport, To i owo)  zapewnia różnorodność tematyczną.  Portal jest dobrym miejscem do zdobywania dziennikarskich i redakcyjnych umiejętności, umożliwia także odbywanie praktyk studenckich. Patronuje różnym wydarzeniom nie tylko w środowisku akademickim. Od początku prowadzi go Andrzej Piechocki.

Strona www: www.sic-egazeta.home.amu.edu.pl.

Kontakt: andrzejpiechocki@wp.pl.