Życie studenckie

Studia to nie tylko nauka i ciężka praca, ale również okres zawierania nowych znajomości oraz angażowania się w różne projekty i inicjatywy studenckie – a tych na naszym Wydziale jest pod dostatkiem!

Studenci mają do wyboru:

  • Koła Naukowe
  • Centrum Inicjatyw Studenckich
  • Samorząd Studencki
  • Imprezy cykliczne

 

Koła Naukowe

Studenckie koła naukowe WNPiD to szansa na poszerzenie wiedzy z wielu różnych obszarów związanych z prowadzonymi przez nas kierunkami.

Uczestnicy organizowanych przez koła naukowe seminariów, konferencji czy warsztatów, mają szansę nie tylko zgłębić wiedzę o zagadnienia wykraczające poza standardowy program studiów, ale i uzyskać dodatkowe umiejętności praktyczne.

Na naszym Wydziale działa 11 Kół Naukowych z różnych obszarów tematycznych. Są to m.in.

Koło Naukowe Azji Wschodniej i Południowej, Koło Naukowe Historii Najnowszej, Koło Naukowe „Klub Debat”,  Koło Naukowe Nauki o Bezpieczeństwie, Koło Naukowe Politologów i Dziennikarzy, Koło Naukowe Polityki Ekonomicznej i Społecznej, Koło Naukowe Psychologii Polityki, Koło Naukowe Samorządu Terytorialnego, Koło Naukowe Stosunków Międzynarodowych,  Koło Naukowe Zawodów Telewizyjnych i Filmowych.

 

Rada Samorządu Studentów WNPiD

Każdego roku studenci ze swojego grona wybierają demokratycznie grupę osób, której zadaniem jest m.in. reprezentowanie ich interesów przed władzami jednostek uczelnianych.

Studenci posiadają zarówno bierne jak i czynne prawo wyborcze.

Zadaniem RSS jest także organizowanie różnych wydarzeń kulturalnych, sportowych, czy wspieranie różnych akcji społecznych.

Facebook: www.facebook.com/RSSWNPID.

Strona internetowa: samorzad.amu.edu.pl/.

 

Centrum Inicjatyw Studenckich

CIS to komórka studencka, która z pomocą wszystkich działających na Wydziale stowarzyszeń studenckich, pomaga przekuć pomysły studentów – nawet te całkiem niewiarygodne – w realne działanie.

Każdego roku studenci organizują wiele różnych inicjatyw skierowanych zarówno do uczniów szkół ponadgimnazjalnych jak i całej społeczności studenckiej.

Są to: Noc Żywych Mediów, Wielkie kolędowanie, Noc korepetycji, Pierwszy dzień wiosny, Festiwal Nauki i Sztuki, Dzień dziennikarza.

CIS pomaga również w przygotowywaniu uczelnianych i międzynarodowych konferencji, imprez i wystaw.

Facebook: www.facebook.com/inicjatywystudenckie.

Strona internetowa: cis.amu.edu.pl.

 

Imprezy cykliczne:

Na Wydziale oprócz wydarzeń organizowanych na bieżąco, są również takie które organizujemy cyklicznie. Są to:

Wielkie kolędowanie

Impreza świąteczna organizowana parę dni przed Bożym Narodzeniem, w trakcie której Wydział zamienia się w jeden, wielki kiermasz świąteczny. Serwujemy ciasta, babeczki i tradycyjne, bożonarodzeniowe potrawy a z głośników wybrzmiewają utwory świąteczne.

 

Pierwszy dzień wiosny

Uwielbiamy wiosnę, dlatego każdego roku celebrujemy jej rozpoczęcie. 21 marca organizujemy teleturnieje, imprezy, w trakcie których królują kwieciste, kolorowy wzory, a studentki dumnie prezentują swoje wianki.

 

Noc filmowa na patio

Inicjatywa dla miłośników kina – i nie tylko. Raz w roku studenci spotykają się ,,pod chmurką”, aby obejrzeć najlepsze polskie i zagraniczne produkcje. Organizatorzy dbają o każdy szczegół. Uczestnicy mają do dyspozycji leżaki, koce, popcorn i ciepłe przekąski.

 

Wielka Gala na WNPiD

Wydarzenie uwielbiane przez naszych studentów, w trakcie którego wykładowcom wręczane są statuetki w 10 różnych kategoriach. Obowiązuje elegancki strój. Po części oficjalnej, odbywa się impreza z DJem na patio.