VII Młodzieżowa Konferencja Ekofilozoficzna „Rower nie pije i nie pali”

Zapraszamy do udziału w siódmej edycji Młodzieżowej Konferencji Ekofilozoficznej, która odbędzie się 20 czerwca br. Spotkanie organizowanej jest  we współpracy z Wydziałem Biologii UAM i Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego. Konferencja organizowana jest pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego i Prezydenta Miasta Poznania.

Tegoroczny tytuł konferencji, zaczerpnięty tradycyjnie z dyskografii polskiej piosenki, to „Rower nie pije i nie pali”. Znamiennie wskazuje na temat, którym jest rower stanowiący element miejskiego, i nie tylko miejskiego, ekosystemu. Uczestnicy konferencji prowadząc między sobą dialog łączyć będą dwie dziedziny refleksji: nauk przyrodniczych i nauk humanistyczno-społecznych. Konferencja, jak zwykle, dostarczy uczestnikom nie tylko sporej porcji wiedzy, ale i rozrywki. Wysłuchają oni wielu interesujących referatów, a także  prelekcji, którą wygłosi rowerowy globtroter Paweł Wicher, znany  między innymi wyprawy przez zamarznięty Bajkał.

Konferencji towarzyszyć będzie wystawa pt. „Rowerowa fantazja”, na której stare rowery pojawią się
w nowej odsłonie.  Uczestnicy konferencji obejrzą także przygotowane na konkurs 2-3 minutowe filmy, nawiązujące do tematyki konferencji i hasła „I śmiech niekiedy może być nauką”.

Ponieważ cała konferencja ma charakter konkursowy, zwycięzcy, dzięki naszemu sponsorowi nagród www.eplecaki.pl, będą mogli udać się na wakacyjne wojaże z pięknym rowerowym plecakiem.

Publiczność konferencyjna uczestnicząc w przewidzianym dla  niej konkursie także będzie mogła zdobyć cenne trofea.

Konferencja rozpocznie się o godz. 9.00,  20 czerwca 2017 r., w Aula WNPiD UAM

Zachęcamy do śledzenia naszej konferencji na  facebookowej stronie https://www.facebook.com/M%C5%82odzie%C5%BCowa-Konferencja-Ekofilozoficzna-428962300807102/

Szczegółowe pytania proszę kierować na adres organizatora renas@amu.ed.pl

Załączniki