Warsztaty z Larrym Ray’em: Kolonialna i post-kolonialna przemoc oraz system światowy

Serdecznie zapraszamy studentki i studentów na praktyczne warsztaty, które poprowadzi Larry Ray z Uniwersytetu w Kent w Wielkiej Brytanii. Spotkanie odbędzie 20 marca o godz. 17:15 w ramach Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Old and New Forms of Dependency: Attempts at Forecasting”, organizowanej przez czasopismo naukowe R/evolutions, WNPID oraz SGroup European Universities’ Network. 
 
W trakcie warsztatów uczestnicy zastanowią się nad alternatywnymi rozwiązaniami względem systemu światowego. Czym jest przemoc i jak unikać jej eskalacji? Jakie są skutki post-kolonializmu i dekolonizacji? Jak dziś postrzegamy procesy globalizacyjne? Jakie są tendencje we współczesnych badaniach tych obszarów? Odpowiedzi na te i inne nurtujące pytania postarają się znaleźć Larry Ray wraz z uczestnikami spotkania. 
 
Organizatorzy gwarantują zaświadczenie na piśmie o udziale w warsztatach. Językiem dyskusji będzie angielski. Prosimy o przesłanie zgłoszenia z danymi osoby zainteresowanej (imię i nazwisko, numer kontaktowy) na adres: revteaminfo@gmail.com. Liczba miejsc jest ograniczona!   
 

 
Opis wydarzenia w języku angielskim znajduję się tutaj.