Wolne miejsca na warsztaty reporterskie

Są jeszcze wolne miejsca na warsztaty reporterskie zatytułowane „Po co reportaż?”, które poprowadzi znany reportażysta Włodzimierz Nowak. Warsztaty odbędą się w soboty, 5, 12 i 19 października. Trzygodzinne spotkania rozpoczynać się będą o godz. 11. Na zgłoszenia czekamy do środy do godz. 15. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres: m.czarnecka@etnosfera.org.pl

Warsztaty mają odpowiedzieć na pytanie o sens reportażu, jego miejsce w świecie szybkich mediów. Zakres tematyczny spotkań prezentuje się następująco:

  • Co da się powiedzieć reportażem, a co nie, kiedy warto sięgnąć po reportaż, kiedy jest niezbędny, czy z reportażu można żyć?
  • Czy reportaż to coś więcej niż zbieranie materiału i pisanie?
  • Czy reporter to ktoś wyjątkowy? Czy reporterzy płaczą, czy są terapeutami, czy reportaż zmienia świat?
  • Dlaczego ludzie chcą czytać reportaż? Kiedy reportaż się kundli?

Ponadto uczestnicy spotkań liczyć mogą na przybliżenie kuchni reporterskiej oraz na próby warsztatowe.

Włodzimierz Nowak – reporter „Gazety Wyborczej”, jego zbiór polsko-niemieckich reportaży „Obwód głowy” (Czarne 2007) znalazł się w finale Nagrody Literackiej Nike 2008; zdobywca Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej 2009. Laureat Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich im. Kazimierza Dziewanowskiego za cykl reportaży z Białorusi oraz Grand Press 2004 za reportaż „Mój warszawski szał”.

Jego teksty znalazły się w szwedzkiej (Ouvertyr till livet, Brombergs 2003), francuskiej (La vie est reportage, Noir sur Blanc 2005) i niemieckiej (Von Minsk nach Manhattan, Zsolnay 2006) antologii polskiego reportażu. W 2010 roku otrzymał Nagrodę Kulturalną im. Georga Dehio.